فهرست اخبار فهرست اخبار

افزايش سقف تسهيلات مشاركت مدني ساخت بافت فرسوده و بازآفريني شهري

مدیرشعب بانک مسکن استان یزد در دیدار با مدیرکل اداره راه و شهرسازی استان و معاون بازآفرینی شهری وی خبر از افزايش سقف تسهيلات مشاركت مدني ساخت بافت فرسوده و بازآفريني شهري داد.

به گزارش روابط عمومی بانک مسکن استان یزد، مدیر شعب استان سقف تسهیلات مشارکت مدنی ساخت بافت فرسوده و بازآفرینی شهری قابل پرداخت در استان را 2.500 میلیون ریال عنوان کرد و افزود: رويكرد بانک ايجاد مشوق ها و امتيازات ويژه در پلاك هاي فرسوده شهري جهت نوسازي و بهسازي محلات هدف در بافت فرسوده شهري، ، به منظور بازآفرینی پایدار این محلات می باشد.

محمد غفوریان اطلاع رسانی گسترده در خصوص افزایش سقف تسهیلات مشارکت مدنی بافت فرسوده و بازآفرینی شهری با مشارکت اداره کل راه و شهرسازی، شرکت بازآفرینی شهری و شهرداری را خواستار شد و افزود: استفاده از ظرفیت های اطلاع رسانی دستگاههای مرتبط می تواند موجب افزایش پرداخت تسهیلات در این بخش و همچنین رونق پایدار و توسعه اجتماعی محلات هدف در بافت فرسوده شهری گردد.

غفوریان یکی دیگر از طرحهای مشترک در حال اجرا توسط بانک و وزارت راه و شهرسازی را طرح اقدام ملی عنوان نمود و با اشاره به تجربیات کسب شده در طرح مسکن مهر و پیشتازی استان یزد در اختتام طرح مسکن مهر ابراز امیدواری نمود در طرح اقدام ملی نیز با همکاری دستگاه‌های متولی، این طرح نیز با موفقیت و رضایت متقاضیان به پایان برسد.

وی با اشاره به حسن سابقه و تعامل بانک مسکن با اداره کل راه وشهرسازی و سایر دستگاههای مرتبط در طرح مسکن مهر، ابراز امیدواری نمود در خصوص طرح اقدام ملی مسکن نیز تداوم همکاری و تعاملات بتواند موجب تسریع در پرداخت تسهیلات به متقاضیان گردد. وی پیشتازی استان یزد در اختتام طرح مسکن مهر را نتیجه تعامل سازنده بانک مسکن با دستگاه‌ها و سازمان‌های مرتبط در اجرای طرح عنوان نمود و افزود: اجرای طرح اقدام ملی و رعایت الگوی مصرف می تواند علاوه بر رفع نیاز واقعی متقاضیان یک عامل تاثیرگذار در تعدیل بازار مسکن، افزایش تولید و رونق انبوه سازی باشد.

مدیرشعب استان یزد یکی دیگر از اولویت های بانک مسکن را حمایت از فعالان و سازندگان حرفه ای بخش مسکن نام برد و خاطر نشان کرد؛ این رویکرد ارتقاء کیفیت ساخت و ساز، مدیریت بهینه مصرف انرژی و حمایت از فعالان حرفه ای را به دنبال خواهد داشت. وی تسهیلات مشارکت مدنی قابل پرداخت در خارج از بافت فرسوده شهری را 4.000 میلیون ریال عنوان نمود که با توجه به پوشش بیش از نیمی از هزینه های ساخت واحدهای مسکونی پروژه هاي انبوه سازي منطبق با الگوي مصرف مسكن ( واحد هاي ميان متراژ و متوسط قيمت ) در استان، آن را فرصت مناسبی جهت تقویت بنیه مالی سازندگان، افزایش تعداد پروژه ها و کاهش زمان ساخت دانست.

مدیر کل اداره راه و شهرسازی در این جلسه ضمن تقدیر از خدمات بانک مسکن ضرورت برگزاری جلسات شورای هماهنگی دستگاههای مرتبط با وزارت راه و شهرسازی با محوریت معرفی خدمات دستگاه ها را ضروری دانست و افزود: هم اندیشی و هم افزایی توان دستگاههای مرتبط بخش مسکن می تواند موجب بهره مندی همشهریان از ظرفیتهای خدمت رسانی موجود گردد.

رضا یادگاری اطلاع رسانی از خدمات قابل ارائه در بافت های فرسوده را عامل مهمی جهت تشویق و ترغیب سازندگان برای سرمایه گذاری و ساخت واحدهای مسکونی در این بافت دانست و افزود: با توجه به وجود طرح تفصیلی مصوب بافت فرسوده، سیاستهای تشویقی در این بافت پیش بینی گردیده است که متقاضیان می توانند از آن استفاده نمایند.

یادگاری با ارائه پیشنهاد مشارکت بانک در طرح ملی ساخت آزادراه نطنز-سیرجان، گفت: اجرای این طرح بزرگ و ملی با مشارکت بانک مسکن می تواند موجب توسعه پایدار و همچنین امنیت حمل و نقل مرکزی ایران گردیده و نقش بسزایی در رونق اقتصاد استان خواهد داشت.

مدیرکل اداره راه و شهرسازی استان در پایان با اشاره به کاهش میزان مالکیت واحدهای مسکونی در استان طی چند سال اخیر، نیاز به توسعه ساخت و ساز و پاسخ به بخش تقاضای مسکن جهت جلوگیری از بروز تورم در این بخش را محرز دانست و اظهار داشت: برگزاری نشست های مشترک دستگاههای مرتبط با بخش مسکن و معرفی انواع تسهیلات قایل پرداخت توسط بانک مسکن می تواند موجب رونق ساخت و ساز در بخش مسکن گردد.

آخرین بروزرسانی 1400/4/7