پیمایش گروه‌بندی‌ها پیمایش گروه‌بندی‌ها

آخرین مطالب آخرین مطالب

پربیننده ترین مطالب پربیننده ترین مطالب

پرامتیازترین مطالب پرامتیازترین مطالب

وبلاگ وبلاگ

بازگشت

دلار نایاب شد!

به گزارش خبرگزاری مهر دلار در حالی امروز چهارشنبه در شعبات بانکی نایاب شده است که نرخ آن در بازار آزاد به ۱۲۰۸ تومان افزایش یافته، در عین حال اختلاف قیمت سکه طرح جدید دولتی و بازار آزاد به ۵۲۰۰ تومان رسیده است.

به گزارش خبرنگار مهر، قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم امروز چهارشنبه در بازار ۴۶۰ هزار تومان، طرح جدید ۴۴۲ هزار تومان، نیم سکه ۲۲۳ هزار تومان، ربع سکه ۱۳۰ هزار تومان و سکه گرمی ۶۸ هزار تومان است.

 

بانک مرکزی نیز قیمت هر قطعه سکه طرح جدید را امروز برای عرضه در شعب بانکی ۴۴۷ هزار و ۲۰۰ تومان، نیم سکه ۲۲۳ هزار و ۶۰۰ تومان و ربع سکه را ۱۲۷ هزار و ۴۰۰ تومان تعیین کرد.

با اجرایی شدن مالیات بر ارزش افزوده ۴ درصدی در فروش سکه در بانک کارگشایی، نرخ سکه دولتی نسبت به بازار آزاد افزایش یافته است. بر این اساس، اختلاف نرخ سکه طرح جدید دولتی نسبت به بازار آزاد ۵۲۰۰ تومان، نیم سکه۶۰۰ تومان و ربع سکه ۳۴۰۰ تومان شده است.

همچنین امروز نرخ هر اونس طلا در بازارهای جهانی ۱۵۲۶ دلار و هر گرم طلای زرد ۱۸ عیار ۴۴ هزار و ۴۲۰ تومان اعلام شد.

صرافان قیمت هر دلار آزاد را امروز ۱۲۰۸ تومان و هر یورو را ۱۶۹۵ تومان اعلام کردند، این در حالی است که دلار در شعبات بانکی که در قبال ارائه پاسپورت و بلیت به میزان ۲۰۰۰ دلار عرضه می شد، نایاب شده است.

برخی از شعبات بانکها هم از فروش دلار امتناع می کنند و آن را فقط به مشتریان خاص خود می فروشند، برخی از شعبات نیز با دریافت شماره تلفنی از مشتریان به آنها اعلام می کنند که در صورت دریافت ارز از بانک مرکزی به شما برای خرید دلار اطلاع داده خواهد شد.

برخی از صرافان دلیل افزایش قیمت دلار در بازار را عدم عرضه دلار در شعبات بانکی اعلام می کنند.

قبلی
ديدگاه ها
بازتاب URL :

هنوز نظری درج نشده است. درج اولین نظر