تازه های اخبار تازه های اخبار

آيين معارفه معاون مالی وفناوری مديريت شعب استان مازندران

طي حكمي از سوي مدیر امور استانها و بازاریابی ، تقی یعقوبی به سمت معاون مالی وفناوری مديريت شعب استان مازندران منصوب شد .

در اين گردهمايي كه با حضور مدیر امور استانها و بازاریابی ، مدير و معاونين مديريت شعب استان مازندران ، رؤساي حوزه حراست ،غرب استان، دواير و شعب استان و كارشناسان و بازرسان در سالن اجتماعات امام خامنه اي مديريت برگزار گرديد ، محمود لاری مدیر امور استانها و بازاریابی ، تقی یعقوبی را به سمت معاون مالی و فناوری مديريت شعب استان مازندران منصوب نمود .

مصطفي تقوي مدير شعب استان ، ضمن عرض خوشامد و خيرمقدم حضور مدیر امور استانها و بازاریابی در بخشي از سخنان خود خاطر نشان كرد : مدیریت مازندران در بین بانکهای استان ازلحاظ شعب سهم 7درصدی و رتبه 8استان،از لحاظ منابع سهم 6/9درصدی ،از لحاظ پرسنلی سهم 4/7درصدی و رتبه هشتم استان،از لحاظ مصارف سهم 22درصدی و رتبه دوم استان ،مطالبات سهم 5/6درصدی و رتبه هفتم استان و ریسک اعتباری(npl) با نرخ 2/3درصدی ورتبه اول و از لحاظ سهم سرانه منابع و مصارف به پرسنل رتبه اول استان را دارا هستیم.

تقوی ادامه داد:مانده منابع مديريت تاکنون به رقم 32147 ميليارد ريال رسيده كه رشد 15 درصدي را در بر داشته و مديريت مازندران توانست از لحاظ مانده منابع ، درصد تحقق ، درصد جذب و مبلغ جذب در بين مديريتهاي هم درجه رتبه اول را كسب نمايد .

تقوي افزود : در مجمع ارزيابي عملكرد شش ماهه ، مديريت مازندران توانست برای نهمین بار متوالی جایگاه سبز و رتبه دوم کشور راكسب نمايد و ابراز اميدواري كرد كه با بهبود عملكرد  در شاخص هاي مربوطه بتوانيم رتبه مديريت را ارتقاء دهيم .

مدير شعب مازندران تحقق هدف 31 شعبه از استان در جذب منابع و قرار گیری 48 شعبه استان( بالغ بر91درصد)را در جایگاه سبز،حاكي از تلاش بي وقفه همكاران دانست و اظهار اميدواري نمود كه تمامي شعب با همت و تلاش خواهند توانست اهداف سال جاری را محقق سازند .

تقوی در بخشي ديگر از سخنان خود ضمن تقدیر از زحمات ذبیحی معاون سابق مالی و فناوری استان، به تلاش هاي مؤثر تقی یعقوبی در شعبه ممتاز مركزي ساري اشاره كرد و افزود : ايشان از همكاران شايسته استان و حتی بانک بوده كه تجربه کار ستاد و صف را با هم داراست و بر اساس عملكرد مطلوب ايشان ، اولياي بانك وي را به سمت معاون مالی و فناوری اين استان انتخاب نمودند .

مدیر شعب مازندران از یعقوبی به عنوان دایرةالمعارف علوم بانکی در بانک مسکن مازندران یاد نمود و افزود:ایشان چهره محبوب و مقبول بانک بوده که در سمتهای زیادی اعم از اعتبارات ،مالی ،بازرسی و رییس شعبه مرکزی ساری(دو مرحله) و مرکزی آمل مشغول به کار بوده و متانتش زبانزد همگان بوده است و ان شاالله با این رزومه ای که ازایشان موجود بوده و اعتمادی که بانک  و مجموعه امور شعب به ایشان داشته در جایگاه جدید نیز همچون گذشته موفق عمل نمایند.

 

در ادامه محمود لاری مدیر امور استانها و بازاریابی ،ضمن ابراز پیام تشکر مدیر عامل گرامی بانک،طي سخناني از تلاش تمامي همكاران مدیریت در سال جاری تشكر و قدرداني كرد و رشد 15 درصدي منابع ،کسب رتبه دوم ارزیابی عملکرد در کشورو قرارگیری 48شعبه (91درصد)در جایگاه سبز را نتیجه همدلی و همراهی کارکنان دانست و خاطر نشان كرد : مدیریت مازندران در جایگاهی قرار دارد که حرفی برای گفتن دارد و این افتخارات مازندران باعث می شود که بر خود ببالم و خدارا شاکرم در جمع همکاران قدیمی استان قرار گرفتم .در جمعی که واقعاً بوی تلاش ،کار و عملکرد از آنان بر می خیزد. پتانسيل همكاران و استان بسيار بالاست و بايد این عملكرد درخشان را ادامه داد تا جايگاه مديريت در ارزیابی عملکرد ارتقاء پیدا نماید ،

مدیر امور استانها و بازاریابی با ابراز خرسندي ار نتايج ارزيابي عملكرد مديريت و كسب جایگاه سبز در نه دوره متوالي خاطرنشان كرد : اين نتيجه نشان از عملكرد ، زحمات و تلاشهاي همكاران مازندران بوده و در راستاي حفظ و ارتقاي جايگاه عملكرد انتظار مي رود همه كاركنان بويژه مسئولين شعب ضمن آگاهي و اشراف كامل از شاخص هاي مورد ارزيابي با حس مسئوليت پذيري و تعهد بيشتر از قبل در جهت تحقق اهداف مورد نظر تلاش نمايند .

لاری ادامه داد:مدیریت مازندران دربسیاری از بخشها، عملکردی بسیار خوبی داشته و در ارزیابی عملکرد هم در بسیاری از شاخصها امتیازات خوبی را کسب کرده است و دربحث منابع ارزان قیمت انتظار این است که در شش ماهه دوم سال نتایج بهتری را کسب نماید و این نتایج جز با تلاش و پیگیری و همراهی و همدلی حاصل نخواهد شد.

لاری با تأكيد بر رعايت تركيب منابع و جذب منابع ارزان قيمت افزود : در حال حاضر رقابت نابرابری در شبکه بانکی وجود دارد و بانك مغاير با دستورالعملهاي بانك مركزي خصوصاً پرداخت  نرخ سود غیر مصوب  حركت نمي نمايد و وارد رقابتهاي غيرحرفه اي نخواهد شد .اما همکاران بانک مسکن با توجه به شرایط نابرابر خوب عمل کرده و بانک در وضعیت مطلوبی قرار دارد.

 لاری ادامه داد: همه كاركنان بايد به عنوان يك بازارياب عمل كنند و این فرهنگ در کارکنان باید ایجاد گردد و تمامي كاركنان از خدماتي تا رئيس شعبه بايد اين حس تعلق و تعصب سازماني را در خود نهادينه كنند.

مدیر امور استانها و بازاریابی با تأكيد بر كاهش مطالبات معوق ،از دیگر موضوعات مهم بانک را پیگیری وصول مطالبات معوق دانست وخاطر نشان كرد : وصول مطالبات معوق باید در اولویت اول قرار گیرد چرا که نوعی جذب منابع صفر درصدی محسوب شده که هیچ هزینه ای ندارد.

لاری با تاکید بر برگزاری جلسات کمسیون وصول در مدیریت ادامه داد:همه ما باید در هررده سازمانی مامور وصول باشیم چرا که بخش وصول نیاز به پیگیری تک تک کارکنان بوده و در این راستا همگان باید درگیر شوند.

مدیر امور استانها و بازاریابی با تاکید بر بهره وری تولد دوباره ثروت  افزود : مديرعامل گرامی بانک بهره وری رابه نان شب تشبیه نموده که بزودی در 7 محور و 33 برنامه در سطح بانک اجرایی می گردد.از مهمترین آنها می توان به فعال کردن  پایانه فروشگاهی کم بازده اشاره کردکه باید تبدیل به پرکارکرد و پر تراکنش شوند تا بتوان بهره وری را بالا برد ومورد بعدی آن جمع آوری شعب  ناکارآمد هست که باید یا جمع شده یا تبدیل به شعب کارآمد شوند .پس تلاش نموده آنچه را داریم از دست نداده و جایگاه شعب را ارتقاء ببخشیم.

لاری افزود:از مباحث دیگر بهره وری کاهش هزینه هاست.ضرورت دارد از هزینه های زائدو غیر ضروری اجتناب و در مصرف انرژی صرفه جویی نموده تا اثر بخشی در درآمد زایی و سود آوری داشته باشیم.

مدیر امور استانها و بازاریابی با تاکید بر خدمات کارمزد محور و لزوم جذب منابع صفر درصدي و اهتمام بر آن افزود: امروز باید به سمت خدمات کارمزد محور حرکت نماییم چرا که با خدمات کارمزد محور درآمدهای بانک تحقق پیدا میکند و در این راستا ضمانتنامه بهترین در آمدزایی را برای ما خواهد داشت چراکه تا قبل از ارائه خدمت کارمزد گرفته میشود،ترکیب منابع رعایت میگردد وصدور ضمانتنامه برای ذینفع راهی برای جذب آن به عنوان مشتری بوده ودرنهایت منجر به کاهش هزینه بهای تمام شده پول می گردد.

لاری با تأكيد بر دانش كاري و اصل جانشين پروري خاطر نشان كرد : همكاران بايد با اشراف و تسلط بر بخشنامه ها و دستورالعمل هاي بانك از لحاظ دانش كاري بروز باشند . لذادر اين خصوص رئيس شعبه ، بهترين مدرس و مربی بوده كه هم باید در امر آموزش و هم جانشين پروري موفق عمل نماید و در این راستا بخشنامه خوانی را جدی گرفته و بصورت کاربردی و گروهی اجرا نموده  و ضمن به روز نمودن دانش شغلي ، برنامه محور حركت نموده و در راه تحقق اهداف بانك بصورت گروهي و تيمي عمل نمايد .

مدیر امو استانها با بیان اینکه مبحث کنترل و نظارت را جدی بگیریم ادامه داد:مراقبت از همکاران و اعمال نظارت بر عملکرد آنان به عهده رؤسای شعب بوده که در کنار اعتماد باید نظارتی وجود داشته و بصورت غیر محسوس رفتار و عملکرد کارکنان را کنترل نمایند.

لاری ادامه داد:رعایت ضوابط بخشنامه ها را مدنظر قرار داده و کنترل اسناد پایان روز و سرفصلهای نا متعارف را جدی بگیریم.

لاری با بیان اینکه رییس شعبه ای برنده است که بتواند با مشتری ارتباط سازنده با رعایت چارچوبها داشته باشد خاطر نشان کرد:مشتری مثل خون در رگ سازمان هست و ماباید باروی گشاده با آنان برخورد نموده تا بتوانیم منابع آنان را نزد بانک متمرکز کرده و از این راه درآمد زایی و سوداوری داشته باشیم.

مدیر امور استانها افزود: اطلاع رسانی به مشتریان نقطه امیدی را در دل آنان ایجاد میکند که اینکه بانک به فکر منافع مشتری بوده و آنجاییکه از مشتری فاصله گرفته راه به جایی نبردیم.لذا در برخورد با مشتری ضمن آراستگی ظاهری خوشرویی را مدنظر قرار داده که اینها همه در نگاه اول در ذهن مشتری اثر گذار هست و در این خصوص باید ادبیات مشتری مداری را به زیر دستان هم انتقال دهیم.

لاری با تاکید بر اصل منابع انسانی و اینکه با محبت و دوستیها نتایج خوبی حاصل می شود افزود:هرجا که توجه کافی به نیروی انسانی داشته ایم ،برد نمودیم و آنجا که بی توجه بوده ایم، باخت داشتیم.البته نیروی انسانی که  کارآمدباشد.

لاری افزود:سعی گردد از هرگونه مباحث حاشیه ای خودداری گردد و کارکنان را در تصمیم گیری مشارکت داده تا تعصب سازمانی آنان را افزایش دهیم و اگر کارمندی در تصمیمات سازمانی مشارکت نماید آن وقت پایبندی به به تصمیمات و امور دارد.

مدیر امور استانها و بازاریابی در ادامه  از آقای یعقوبی به عنوان دایرۀ المعارف بانک در استان اشاره نمود و افزود : با انتخاب آقاي یعقوبی به عنوان معاون مالی وفناوری ، تيم مديريت استان كامل مي شود و اميدواريم استان شتاب بيشتري به سمت ارتقاء و موفقيت بر دارد . چرا كه يك مديريت بومي در استان بوده و بانك به مجموعه استان مازندران اعتقاد و اعتماد دارد و اين مسئوليت مديريت را نيز سنگين تر مي نمايد .

در پایان مدیر امور استانها و بازاریابی براي آقاي یعقوبی در سمت جديد آرزوي توفيق نمودند .

در ادامه اين گردهمايي تقی یعقوبی طي سخناني از حسن توجه اولياي بانك به جهت انتخابش در سمت معاون مالی وفناوری استان تشكر كرد و افزود: امیدوار است که بتواند این اعتماد و حسن نیت را در میدان عمل پاسخگو بوده و با تلاش فراگیر همه کارکنان شاهدرشد و ارتقاء بيش از پيش استان در همه زمينه ها باشيم .

یعقوبی ادامه داد:خداراشاکرم که با بیش از یک دهه حضور در شعب مرکزی ساری و آمل مجدداً در جمع همکاران مدیریت قرار گرفتم.مدیریتی که موفقیتهای آن زبانزد همگان بوده و تمامی این موفقیتها در گرو لطف خداوند ، راهبری مدیر شعب استان،همراهی و حمایت ادارات کل مرکز و اثربخشی کارگروهی و تیمی و مشارکت همه کارکنان ستاد و شعب بوده است.

معاون مالی و فناوری مدیریت مازندران خاطر نشان کرد:دستیابی به اهداف، تکرار موفقیتها و امتداد آن وارتقاء جایگاه بانک در استان بیش از هرچیز در گرو همدلی و همکاری و کوشش مجدانه و همراهی مسؤلانه کارکنان هست که می توان با اتکا به اعتماد و کمک کارکنان به این مهم دست یافت.

شايان ذكر است در پايان مراسم حكم آقاي تقی یعقوبی به سمت معاون مالی وفناوری مديريت شعب استان مازندران قرائت و توسط مدیر امور استانها و بازاریابی به ايشان اهدا شد .

همچنين در اين مراسم از 9 شعبه استان که جزو یکصد شعبه برتر کشور در ارزیابی عملکرد منتهی به شهریورماه سال جاری بوده تقدیر بعمل آمد.

همچنین از اعضاء ،مربی و سرپرست تيم فوتسال مديريت كه در المپياد ورزشي ایثارگران مقام دوم تيمي را در بين مناطق كشور كسب كردند ، با اهداء هديه ، تقدير شد .

آخرین بروزرسانی 1397/10/5