دومین سمینار فصلی روسای شعب و دوایر مدیریت شعب بانک مسکن استان مازندران

دومین سمینار فصلی روسای شعب و دوایر مدیریت شعب بانک مسکن استان مازندران

دومین همایش بررسی عملکرد شعب مدیریت مازندران در سال 93 و تبیین سیاست های کاری با حضور مدیر شعب استان و معاونین مدیریت ، روسای شعب ، روسای دوایر ستادی و کارشناسان مدیریت در سالن همایش امام خامنه ای مدیریت برگزار شد.

در این همایش بلوچی مدیر شعب استان شعب طی سخنانی ضمن تقدیر از عملکرد کارکنان در راستای جذب منابع و وصول مطالبات معوق در مدت زمان 4ماه ونیم سپری شده از سال 93 ، موفقیتهای مدیریت را مطلوب دانست و افزود:تلاش وافر وپیگیری مستمری در حوزه جذب منابع ووصول مطالبات صورت پذیرفت که این خود نشان از برنامه ریزی وهماهنگی منسجم دارد و نتایج کسب شده مهر تاییدی بر این ادعاست.

ایشان همچنین با اشاره به آمارهای مربوط به عملکرد موفق مدیریت همچون کسب رتبه سوم در درصد جذب منابع و رتبه ششم در مبلغ جذب منابع و رتبه اول در بین مدیریتهای هم درجه رتبه سوم باجاری دولتی و رتبه سوم بدون جاری دولتی ,همراهی با برنامه های راهبردی بانک بویژه در حوزه جذب منابع را یادآور شد و افزود: اکثریت قریب به اتفاق شعب استان توانسته اند درصد بالایی از اهداف خود در بخش جذب منابع را محقق نمایند که این نشان از هوشمندی و تلاش همکاران در همراهی با تحولات و برنامه های بانک می باشد.

مدیر شعب استان خاطر نشان نمود:عملکرد مطلوب مدیریت در این مدت مرهون برنامه ریزی و همت همه کارکنان بوده که با توجه به فرصت پیش رو ، تمامی تلاش خود را معطوف به تحقق کامل اهداف بانک در حوزه های مذکور خواهیم نمود.

ایشان در ادامه ضمن تبریک به کارکنان در خصوص افزایش مانده منابع مدیریت وعبور آن از مرز10هزار میلیارد ریال،به بیان آمار مقایسه ای شعب پرداخت و افزود:ازلحاظ مبلغ 43شعبه جذب منابع بالای 10میلیارد ریال،از لحاظ درصد رشد48شعبه بالای 9 درصد و23 شعبه بالای 100در صد اهداف را محقق کردند که این نشان از توکل ،تدبیر ،تلاش و پشتکار و همراهی کارکنان شعب با برنامه ها و اهداف بانک می باشد.

بلوچی ضمن تقدیر و تشکر از مدیرعامل محترم و اعضای هیئت مدیره بانک در ارائه به موقع بسته عیدانه ،آن را فرصت مناسب جهت تحقق برنا مه های بانک در مدت تعیین شده دانست و افزود:مفاد بسته عیدانه که با تأکید بر 4 عامل جلوگیری از خروج منابع ،جذب منابع جدید، کاهش قیمت تمام شده منابع و کاهش مطالبات غیر جاری تدوین وارائه گردیده ابزارهای مناسبی برای بازاریابی و وصول مطالبات معوق در اختیار پرسنل قرار می دهد که استفاده مناسب از آن می تواند کلیه اهداف بانک در حوزه های مطروحه را محقق سازد.

ایشان در ادامه با اشاره به نقش کارکنان در تحقق اهداف بانک خاطر نشان کرد: داشتن منابع انسانی توانمند و با نشاط یکی از عوامل اصلی موفقیت بانک بوده که مورد تأکید جدی مدیران عالی بانک می باشد.

مدیر شعب استان در ادامه ایشان به جانشینپروری در شعب اشارهنمود و افزود: جابه جائی پرسنل شعب و گردش شغلیفرصت مناسبی جهت آموزش همکاران و به کارگیری استعداد آنان در شعبه ایجاد میکندکه رؤسای شعب باید ازدانش و تخصص همکاران درقسمت های مختلف بانک همراه با اعتماد در کنار نظارت و کنترل استفاده نمایند تا کارکنان متعهد و متخصص جهت برعهده گرفتن مسئولیتها در آینده تربیت شوند.

در ادامه سمینار تقوی معاون اجرائی مدیریت به ایراد سخن پرداخت و با اشاره به بر نامه های مدیریت در مدت سپری شده از سال، بر گزاری جلسات متعدد در خصوص تبیین سیاستها در حوزه وصول مطالبات اشاره نمود و افزود:بادعوت از روسای شعب و استفاده از نظرات جمعی همکاران در برنامه ریزیها، به دنبال مشارکت کلیه همکاران در موضوع وصول مطالبات معوق هستیم.

تقوی در ادامه افزود :مقایسه آمار عملکرد شعب موفق در زمینه مطالبات معوق بیانگر تلاش مجدانه، منظم و پیگیری مستمر همکاران در قالب تیمهای کاری و همچنین استفاده از ابزارهای وصول مطالبات نظیر استفاده از ارسال پیامک به مشتریان بدحساب،ارسال اخطاریه و ....می باشد.

معاون اجرایی مدیریت ادامه داد:در خصوص وصول مطالبات مسکن مهر و مسکن روستایی، استفاده از تمامی ظرفیتهای استانی و شهرستانی و مسئولین بنیاد مسکن و اداره کل مسکن و شهرسازی استان و شهرستان مدنظر بوده که در این خصوص جلساتی با مسئولین مربوطه برگزار گردید.

در بخش دیگری از سمینار، آقای ذبیحی معاون مالی و فناوری مدیریت ،آماری از اهداف تعیین شده جذب منابع،بانکداری الکترونیک واقدامات انجام شده در خصوص بازاریابی از ابتدای سال تاکنون و عملکرد شعب و برنامه آتی بانک در حوزه های بازاریابی بانکداری الکترونیک و فناوری اطلاعات ارائه داد .

در ادامه سمینارآقای احمدی رییس حوزه حراست استان نیز مطالبی را در خصوص حفاظت پرسنلی و فیزیکی بیان نمودو در این خصوص فیلم مستند آموزشی به نمایش گذاشته شد

 

درپایان همایش ، حکم تشویق کتبی معاون مالی و فناوری آقای رامین ذبیحی بواسطه فعالیت و جدیت ایشان در زمینه جذب منابع قرائت شد و ازایشان تقدیر بعمل آمد.

همچنین در این همایش از شعب موفق در زمینه جذب منابع ، وصول مطالبات وبانکداری الکترونیک، نفرات برتر آزمون سنجش شغلی سال 92 ومدرسان برتر مدیریت تقدیر شد.

آخرین بروزرسانی 1394/5/5