تجلیل از مقام ایثارگران ،رزمندگان و فرزندان شهدا در مراسم گرامیداشت هفته دفاع مقدس

تجلیل از مقام ایثارگران ،رزمندگان و فرزندان شهدا در مراسم گرامیداشت هفته دفاع مقدس

همزمان با گراميداشت هفته دفاع مقدس ، طي مراسمي یاد و خاطره شهدا و رشادت های بی بدیل و شجاعت های بی نظیر رزمندگان دفاع مقدس تداعی شد واز ايثارگران مديريت مازندران تجليل شد.

مصطفی تقوی مدیر شعب مازندران با گرامیداشت هفته دفاع مقدس وهمچنین یاد و خاطره شهدا،رزمندگان و ایثارگران آن دوران ،دربخشی از سخنان خود خاطر نشان کرد: «دفاع مقدس» یکی از برجسته‌ترین حماسه‌های ملت ایران در حفاظت از ارزش های سرزمین مقدس ایران اسلامی و یادآور رشادت‌ها و جانبازی‌های هشت ساله مردم ایران در دفاع از نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است وگرامیداشت یاد و خاطره حماسه 8 سال دفاع مقدس و شهدا وایثارگران وظیفه هر ایرانی است.

تقوی ادامه داد:دفاع مقدس یادآور حماسه‌های بی‌بدیل فرزندان این مرز و بوم است و هفته دفاع مقدس فرصتی ارزشمند برای نشر، ترویج و تقویت اهداف و ارزش‌های دفاع مقدس است.

در ادامه سردار اباذری از رزمندگان و جانبازان دفاع مقدس ضمن گراميداشت هفته دفاع مقدس، آن را يادآور دلاوري ها و رشادتهاي رزمندگان در عرصه دفاع مقدّس دانست وتوكّل به خدا را رمز اصلي حركت رزمندگان و بسيجيان عنوان كرد و افزود : رزمندگان در دوران دفاع مقدّس از نظر علايق ملّي و مذهبي در بالاترين سطح قرار داشتند و هيچ عاملي جز توكّل به خدا ، عشق به اهل بيت (ع) و امام راحل (ره) نمي توانست ما را پيروز گرداند .

سردار اباذری افزود:ایستادگی ایثارگران و رزمندگان در حراست از کیان میهن اسلامی، خودباوری، شکوفایی و عزت امروز را به ارمغان آورد و باید با بهره گیری از این توشه و زنده نگهداشتن فرهنگ ایثار و شهادت برای تعالی فردا گام برداریم

وی همچنین به ارزش های دفاع مقدس که از جان گذشتگی، ایثار و برتری دادن به دیگران به جای خود بود، اشاره و خاطرنشان کرد: این ارزش ها بود که عزت کشور را تضمین کرد و باید امروز نیز همان راه را ادامه داد.

همچنين سرداراباذری ضمن بيان خاطراتي از دفاع مقدس و رشادتهاي خالصانه رزمندگان اظهارنمود: دفاع مقدس با خود واژه زيباي مقاومت را به همراه دارد كه داراي ريشه‌هايي عميق است.

قابل ذکر است در ادامه مراسم همکار بازنشسته ممشلی که از جانبازان دوران دفاع مقدس بوده به بیان خاطرات و رشادتهای رز مندگان درآن دوران پرداخت.

این مراسم با هدف گرامیداشت نام و یاد شهدا و بزرگداشت منش ایثارگران و رزمندگان دفاع مقدس برگزار شد و اجرای برنامه مذهبی و تجلیل از همكاران ایثارگر،رزمندگان و فرزندان شهدا ، از دیگر برنامه های این مراسم بود.

 

آخرین بروزرسانی 1398/7/10