تازه های اخبار تازه های اخبار

با ساخت بزرگترين مجتمع مسكوني شرق كشور صورت گرفت

آغاز زندگي در حاشيه مشهد مقدس

عمليات اجرايي ساخت پروژه زندگي به عنوان بزرگترين مجتمع مسكوني شرق كشور با 2120 واحد در منطقه كم برخوردار رسالت در حاشيه شهر مشهد با حضور نماينده ولي فقيه در استان خراسان رضوي و مدير شعب استان آغاز شد.

به گزارش روابط عمومي مديريت خراسان رضوي در اين مراسم كه  شهردار مشهد، نماينده مردم در مجلس شوراي اسلامي، اعضاي شوراي شهر و معاون اجرايي مديريت  حضور داشتند آيت ا... علم الهدي نماينده  ولايت فقيه در استان اظهار داشت : با اجراي اين پروژه هم براي افرادي كه داراي مسكن مناسب نيستند مسكن ساخته مي شود و هم در جهت توسعه و آباداني منطقه حاشيه شهر گام برداشته شده است كه از همت شهرداري و شوراي شهر در اجراي طرح ها و پروژه هاي آباد سازي تشكر مي كنم.

حسن خطيب زاده مدير شعب استان نيز با  اشاره به  اهميت حوزه مسكن از حيث سرمايه گذاري و اشتغال در كشور اظهار داشت: مسكن از بزرگترين سرمايه هاي خانواده هاي ايراني است و با توجه به آمارهاي موجود ساخت سالانه حدود 600 هزار واحد مسكوني مورد نياز كشور است و قابليت اين صنعت يكي از مهم ترين بخش هاي اقتصادي به شمار مي رود.

وي ادامه داد: بانك مسكن آمادگي خود براي پرداخت تسهيلات مشاركت به همه سازندگان و انبوه سازان كه تصميم به احداث مسكن دارند  را اعلام مي دارد.

خطيب زاده اظهار اميدواري كرد كه پروژه 2120 واحدي شركت بتن ساز تربت در موعد مقرر با كيفيت عالي به بهره برداري برسد.

شهردار مشهد هم  در اين مراسم اظهار داشت : اجراي اينگونه پروژه ها كه ابتدا با هدف بستن حريم شهر و جلوگيري از توسعه حاشيه نشيني تنها با احداث واحدهاي مسكوني انجام شده است اكنون كاملتر شده و در كنار مقاوم سازي به تكامل رسيده است و سرانه هاي خدماتي از جمله سرانه هاي آموزشي، بهداشتي، فرهنگي و اقتصادي را نيز در خود جاي داده كه الگوي مناسبي در حاشيه شهر است.

در بخشي ديگر از اين مراسم حسينعلي زاده سرمايه گذار پروژه ساخت 2120 واحد مسكوني ارزان قيمت نيز به جزئيات اين پروژه اشاره كرد و گفت : اين پروژه با آخرين استانداردها در زمينه ساخت مسكن در دنيا ساخته مي شود و تا سه سال آينده به بهره برداري خواهد رسيد.

گفتني است آيت اله علم الهدي نماينده ولايت فقيه در استان ، محمدرضا كلايي شهردار مشهد و رضا شيران خراساني نماينده مردم مشهد و كلات در مجلس شوراي اسلامي از تلاش هاي بانك مسكن در پرداخت تسهيلات در حوزه مسكن مهر، بافت فرسوده شهري و تأمين نياز اصلي مردم قدرداني كردند.

آخرین بروزرسانی 1397/11/10