تازه های اخبار تازه های اخبار

همكار بازنشسته مشهدي ابداع كننده بازي گامرنج

بهمنيار هادوي از كاركنان بازنشسته مديريت شعب خراسان رضوي موفق به ابداع بازي گامرنج و ثبت آن در كانون فكري كودكان و نوجوانان كشور شد .

به گزارش روابط عمومي مديريت شعب خراسان رضوي بهمنيار هادوي از سال 1390 به افتخار بازنشستگي نائل شده است .وي در سال 1387 اختراعي را تحت عنوان توليد برق از آب دريا به ثبت رسانده و پس از آن نيز يك دستگاه بنام خشك كن زعفران با آب گرم و المنتي ساخته و ثبت كرده است .

هادوي در سال 1395 بازي گامرنج را كه تركيبي از بازي شطرنج، داما و اتللو مي باشد ابداع  نموده و توسط كانون فكري كودكان و نوجوانان كشور به ثبت رسانده است . وي در گفتگو با كارشناس روابط عمومي مديريت خراسان رضوي  در ارتباط با قوانين اين بازي اظهار داشت : بازي گامرنج يك بازي دو نفره است و صفحه بازي 8×8 مي باشد و در هر طرف صفحه 24 مهره در دو رنگ مختلف وجود دارد كه اين 24 مهره در 3 رديف هشت تايي چيده مي شود و مهره هاي گامبرنج از صفحه خارج نمي شوند بلكه از رنگي به رنگ ديگر در مي آيد.

هادوي ادامه داد : به عنوان مخترع اين بازي طي مكاتبه با وزارت ورزش و جوانان از آن وزارتخانه درخواست فدراسيوني به نام فدراسيون گامرنج  نموده ام .

وي افزود : كانالي در تلگرام با نام گامرنج  با آدرس @ GamRanj وجود دارد كه دوست داران اين بازي جذاب مي توانند با مراجعه به اين كانال با قوانين و شرايط اين بازي جذاب آشنا شوند .

گفتني است در هشتمين دوره مسابقات مرگ بر آمريكا، مسابقه گامرنج توسط پايگاه مقاومت بسيج شهداي مدافع حرم مديريت شعب خراسان رضوي برگزار شد. در اختتاميه اين دوره از مسابقات كه با حضور 42 همكار و پس از 5 مرحله بازي در سالن هيأت شطرنج مشهد برگزار شد از دانيال ساقي ، احسان اسماعيلي و جواد جليلي نفرات برتر  اين مسابقه با اهداي جوايز توسط  مرتضي ناصري معاون اجرايي مديريت تقدير شد.

 

آخرین بروزرسانی 1397/11/2