تازه های اخبار تازه های اخبار

مدير امور اعتباري

صرفا پرداخت كننده تسهيلات نباشيم

برگزاري جلسه روساي شعب با حضور مدير امور اعتباري و ريس اداره كل تسهيلات تبصره اي

ما نبايد صرفا پرداخت كننده تسهيلات باشيم بلكه بايد در  زمان اعطاي تسهيلات مشتريان خوب را شناسايي  كرده  و در راستاي جذب منابع آنان تلاش كنيم.

 به گزارش روابط عمومي مديريت  خراسان رضوي ، در نشستي كه با حضور  رئيس اداره كل تسهيلات تبصره اي ، معاون اداره كل اعتبارات و تامين مالي ، رئيس دايره نظارت اداره كل اعتبارات و تامين سرمايه ، مسؤولان مديريت و رؤساي شعب مشهد برگزار شد.  محمد حسن  علمداري مدير امور اعتباري با بيان اين مطلب  از زحمات كاركنان صف و ستاد مديريت كه منجر به كسب  نتايج  مثبتي شده است تقدير كرد .

وي ابراز اميدواري كردبا تلاش همه جانبه كاركنان اين روند رو به رشد همچنان ادامه داشته باشد و گفت : وصول مطالبات و جذب منابع را از مهمترين اولويت هاي بانك به شمار مي رود.

علمداري ادامه داد: سياست هاي اعتباري بانك در سال جاري ، حول محور فعاليتهاي بخش تخصصي  مسكن است  و ما در بانك مسكن به دنبال سياستي هستيم كه بتوانيم قيمت تمام شده پول را كاهش دهيم. همچنين فراگيري  فن مذاكره تسهيلاتي با مشتريان از وظايف ماست.

مدير امور اعتباري خاطر نشان كرد: ضرورت دارد همكاران از ظرفيت  سياست هاي اعتباري براي جذب منابع، وصول مطالبات و كاهش NPL بهره ببرند.

در ادامه حسن خطيب زاده مدير شعب استان خراسان رضوي  با اشاره به شعار سال جاري مديريت اظهار داشت: در سال 97 ، شعار توكل به خداوند، مديريت هوشمند و عزم هدفمند را چراغ راه خود قرار داده ايم تا بتوانيم هوشمندانه در تمامي بخش هاي بانك عزم هدفمندي داشته باشيم.

وي افزود: اهداف مشخصي به مديريت ابلاغ شده است كه ما بايد راه هاي رسيدن به اهداف را مشخص كنيم. ضمن اينكه كاركنان مديريت شعب خراسان رضوي داراي پتانسيل و توانمندي بسيار زيادي هستند و مي توانند با تلاش و كوشش مضاعف موفقيت هاي خوبي را كسب كنند.

خطيب زاده به امتيازات كسب شده توسط مديريت شعب استان در ارزيابي عملكرد پايان اسفند 96  اشاره و اظهار داشت: در مديريت شعب خراسان رضوي از 72 شعبه تحت پوشش 41  شعبه اين مديريت  در منطقه سبز قرار گرفته است و همچنين تعداد 6 شعبه اين مديريت نيز جزء 100 شعبه برتر كشور انتخاب شدند.

وي افزايش 28 درصدي منابع مديريت نسبت به ابتداي سال و رسيدن به مرز 34 هزار ميليارد ريال و جذب 7400 ميليارد ريال منابع  طي شش ماه و تحقق 105درصد از  اهداف مديريت و صعود از رتبه 23 در جذب منابع به رتبه 13 در پايان سال 96 و خروج 35 شعبه از منطقه قرمز نسبت به پايان مرداد ماه 96 را از جمله اقدامات و موفقيت هاي به دست آمده تا پايان سال گذشته دانست.

كسب رتبه اول از نظر مبلغ و تعداد حساب هاي صندوق يكم در بين مديريت هاي كل كشور به جز تهران، توجه ويژه به حوزه پرسنلي و تنظيم جدول امتيازدهي به پرسنل از نظر كمي و با استفاده از روش AHP‌،‌ افزايش درجه 6 شعبه طلاب مشهد، ميدان مادر مشهد، شهيد فرامرز عباسي مشهد، شهيد فلاحي مشهد، گاز مشهد و چناران در پايان سال 96 و تخمين افزايش درجه 11 شعبه در پايان سال 97  و كسب رتبه سوم در كاهش عقود مبادله اي غير روستايي در حال حاضر نسبت به ابتداي سال 97 از ديگر موفقيت هايي بود كه مدير شعب استان به آن اشاره كرد.

همچنين در اين نشست  خطيب زاده مواردي همچون تلاش بيشتر كاركنان شعب و مديريت در جهت جذب منابع قرض الحسنه، برگزاري جلسات مرور بر بخشنامه ها با كيفيت بالا، مديريت حساب هاي جاري و اجراي صحيح ، هدفمند و مؤثر طرح چاوش را مورد تأكيد قرار داد.

در  بخشي ديگر از اين نشست،  بيژن صادقي رئيس شعبه مركزي مشهد به نمايندگي از طرف رؤساي شعب استان  به ارائه پيشنهادهايي از جمله مناسب نبودن درصد تخصيص داده شده به مصارف با توجه به درجه بندي شعب در سه گروه براساس نسبت منابع و تسهيلات، انجام تبليغات مستمر و مؤثر در بخش پرداخت تسهيلات قرض الحسنه از محل منابع جذب شده در بخش پس انداز قرض الحسنه ويژه، انجام تبليغات مستمر و موثر در بخش پرداخت تسهيلات قرض الحسنه از محل منابع جذب شده در بخش پس انداز قرض الحسنه ويژه و  ارائه امكانات سيستمي همزمان با تكليف پرداختي برخي تسهيلات كه مشكلات اجرايي را كاهش و روند انجام امور را تسهيل مي نمايد پرداخت ،  همچنين موافقت با بازپرداخت فصلي اقساط در تسهيلات مسكن روستايي، ثبات در سياست هاي اعتباري و اعمال آن براي مشتريان قديمي، فعال و موفق در بخش مسكن، امكان پرداخت تسهيلات در قالب عقد مرابحه به صورت كارهاي اعتباري به عنوان مزيتي در بازاريابي منابع از جمله پيشنهادهاي ديگر صادقي بود.

در ادامه ندا كسري كرمانشاهي رئيس اداره كل تسهيلات تبصره اي و  فروغ جان آقايي معاون اداره كل اعتبارات و تأمين مالي به سوالات كاركنان پاسخ گفتند.

در حاشيه اين نشست جان آقايي  و هيات همراه از پروژه هاي شركت عمران و مسكن شرق ، شركت تعاوني سپاد، بتن سازه تربت و كاركنان سيم و كابل خراسان بازديد كردند.

 

آخرین بروزرسانی 1397/5/18