تازه های اخبار تازه های اخبار

مدير شعب خراسان رضوي

كاركنان شعب نقش اجرايي و كاركنان مديريت نقش راهبردي دارند

برگزاي جلسه اي با حضور مسولان مديريت و روساي شعب استان خراسان رضوي

كاركنان شعب نقش اجرايي و كاركنان مديريت نقش راهبردي دارند و همكاري كاركنان صف و ستاد به طور يقين ارتقاي موفقيت مديريت شعب استان را در پي دارد

به گزارش روابط عمومي خراسان رضوي حسن خطيب زاده مدير شعب استان با بيان اين مطلب در جمع كاركنان مديريت گفت : اميدوارم بتوانيم با ايجاد همدلي و هماهنگي،  اهدافي را كه براي مديريت شعب استان تعيين گرديده محقق كنيم و جايگاه استان را با توجه به شرايط ، پتانسيل هاي استان و توانمندي كاركنان ارتقا دهيم.

مدير شعب استان با اشاره به رسالت اصلي بانك كه ايجاد سرپناه براي اقشار مردم است اظهار كرد: هر خدمتي كه انجام مي دهيم بايد به آن افتخار كنيم چراكه باقيات و صالحات ما محسوب مي شود و اگر اين تفكر را داشته باشيم و فكرمان را اصلاح كنيم به طور حتم در خدمت به خلق خدا و كسب رضايت مشتريان موفق خواهيم شد.

 مدير شعب استان با تأكيد بر محصولات منحصر به فرد بانك مسكن تصريح كرد: كاركنان در حوزه جذب منابع نبايد خود را محدود كنند و بازاريابي برون سازماني بسيار مدنظر است و در بازاريابي نيازي نيست كه كاملاً موفق باشيم بلكه اگر بتوانيم 20% موفقيت  هم كسب كنيم كافي است. وي خاطر نشان كرد: روش هاي كاري، شاخص ها، اهداف و تشريح برنامه عملياتي بايد براساس هدف و راهبردهاي مديريت مطابق با چهار وجه كارت امتيازي متوازن باشد.

خطيب زاده افزود: در راستاي تكريم ارباب رجوع، تبديل مشتريان گذري به مشتريان دائمي يكي از مهمترين اهداف مديريت است  كه اگر كيفيت خدمات را افزايش دهيم قطعاً مشتريان بازاريابان ما خواهند شد.

مدير شعب استان تصريح كرد: با توجه به توانمندي كاركنان در اين استان ، ما مي توانيم با شناخت ظرفيت ها، نقاط قوت و ضعف كاركنان در افزايش رضايتمندي كاركنان گام برداريم و رؤساي شعب بايستي جهت هر يك از پرسنل شعبه تعيين هدف نموده و به صورت روزانه و هفتگي عملكرد كاركنان شعبه را رصد و موفقيت آن ها را به مديريت اعلام كنند.

 

وي ادامه داد: كاركنان شعب نقش اجرايي و كاركنان مديريت نقش راهبردي دارند و همكاري كاركنان صف و ستاد قطعاً باعث ارتقاي موفقيت مديريت شعب استان خواهد شد.

وي بر ارتقاي دانش كاركنان تاكيد كردوگفت : حوزه آموزش در بانك از اهميت بسيار بالايي برخوداراست و دوره هاي آموزشي با همكاري و همراهي تمامي كاركنان بايد با استفاده از شيوه هاي نوين آموزشي بسيار با كيفيت برگزار شود.

خطيب زاده گفت: تقويت شايسته سالاري در انتصابات بسيار حائز اهميت است تا بتوانيم از نقطه نظرات كاركنان در اين بخش استفاده كنيم تا نتايج بهتري كسب نماييم چراكه هر يك از كاركنان داراي نقاط ضعف و قوت هستند. ما بايد پتانسيل، بهره وري و كارايي كاركنان را در انتصابات و جابجايي ها مدنظر داشته باشيم.

مدير شعب استان بهاي تمام شده پول در حساب سپرده سرمايه گذاري ممتاز را 14% اعلام  كرد و افزود: كاركنان بايد تمركز بيشتري بر روي اين حساب داشته باشند.

وي اهميت وصول مطالبات را به عنوان يكي از اولويت هاي  مهم بانك يادآور شد و خاطر نشان كرد: در حوزه وصول مطالبات با تلاش و كوشش مستمر و مضاعف كاركنان كاهش تعداد پرونده هاي مطالباتي مورد انتظار است.

مدير شعب استان افزايش صدور ضمانت نامه و فعاليت هاي كارمزد محور را در شعب يكي از مهمترين اولويت هاي مديريت دانست و تاكيد كرد شعب در اين بخش ها بايد فعاليت بيشتري داشته باشند.

وي درخصوص ارزيابي عملكرد شعب اظهار داشت: در ارزيابي عملكرد 50% امتياز درجه بندي شعب مربوط به بخش جذب منابع است كه بايد شعب به آن توجه ويژه اي داشته باشند و ضرورت دارد در يك بازه 3 ماهه در منطقه سبز ارزيابي عملكرد قرار گيرند تا به اهداف برسند. و شعبي كه داراي مانده قرمز مي باشند بايد جبران عقب ماندگي را پيش بيني كنند.

خطيب زاده  در ادامه ايجاد كارگروه اعتبارسنجي و كارگروه جذب منابع با هدف مساعدت و كمك هرچه بيشتر به شعب يادآور شد.

وي به تشكيل اتاق فكر با حضور تعدادي از كاركنان خلاق اشاره و اظهار داشت: ايجاد اتاق فكر باعث ايجاد خلاقيت و احساس مالكيت نسبت به سازمان،  افزايش توانمندي نيروي انساني و بهره برداري از ظرفيت هاي بالقوه كاركنان مي شود كه در برنامه هاي آينده  مديريت مدنظر است.

مدير شعب استان با اشاره به هفت گام بزرگ براي مديريت  اثربخش ، گفت : اين هفت گام عبارتند از اشتياق، تصميم، عزم، انضباط، الگوبرداري، مطالعه و تمرين كه به كارگيري اين گام هاي مهم باعث موفقيت كاركنان در انجام مديريت اثربخش خواهد شد.

همچنين مدير شعب استان مواردي از جمله اصل خوش بيني و اميد به آينده و توسعه و بهبود كانون ارزيابي كاركنان، توجه به حالات روحي و جسماني پرسنل در مديريت وشعب  ، ايجاد نظام انگيزشي و بازدارنده و هدف مندي تشويق و تنبيه ، توجه به سلامت كاري، تشويق كاركنان به تفكر و پرورش استعداد آنان، افزايش توان اطلاعاتي پرسنل و مهارت ارتباط با مشتري،  افزايش اعتماد به نفس  كاركنان در راه نقش آفريني در تصميم سازي ها را مورد تأكيد قرار داد.

در ادامه اين گردهمايي حجت عظيمي رئيس حوزه حراست استان ضمن تبريك انتصاب مدير جديد استان ، ضرورت همراهي كاركنان صف و ستاد را با حسن خطيب زاده در جهت تحقق اهداف خواستار شد.

وي  به تبيين پارامتر هاي مديريت اسلامي و وجه تمايز آن از ساير نظام هاي مديريتي پرداخت .

ريس حوزه حراست استان  ضمن تشريح شرايط مديريت و رهبري اثربخش در سازمان ، هدف نهايي يك مدير در نظام اسلامي را كسب رضايتمندي خداوند دانست و اظهار داشت: فلسفه مديريت اسلامي هدايت و رشد انسان ها است و بيشترين اهميت در مديريت اسلامي به مهارت ارتباط با خداوند و تقوا اختصاص مي يابد.

در  ادامه اين گردهمايي از سيدجواد نژاد احمد از كاركنان شعبه تايباد و مجيد خوشنويس از كاركنان شعبه طرقبه كه به عنوان بازاريابان برتر استان انتخاب شده بودند با اهداي لوح تقدير و كارت هديه توسط مدير شعب استان تجليل شد.

همچنين  از حسين كوكبي زاده يكي از كاركنان شعبه كه به تازگي به افتخار بازنشستگي نائل شده بود اهداء شد.

 

آخرین بروزرسانی 1396/9/16