تسهیلات قرض الحسنه ازدواج تسهیلات قرض الحسنه ازدواج

به منظور حمايت ازازدواج جوانان، اعطاي تسهيلات قرض‌الحسنه ازدواج به زوج‌هايي كه تاريخ عقد آنها بعد ازتاريخ 1396/01/01 مي‌باشد و تاكنون وام ازدواج دريافت نكرده‌اند، با لحاظ موارد ذيل و ساير شرايط و ضوابط مندرج در سامانه تسهيلات قرض‌الحسنه ازدواج، امكان‌پذير مي‌باشد:

سقف تسهیلات ازدواج:

 برای هرکدام از زوجین: 500 میلیون ریال

برای ایثارگران: 1000میلیون ريال

نرخ کارمزد: 4%

حداکثرمدت بازپرداخت :84 ماه 

سایر شرایط: 

- متقاضی باید عاقل، بالغ و رشید بوده قصد رضای انجام معامله را داشته و ممنوعیتی در تصرف در اموال خود را نداشته باشد.

- متقاضی نباید به هیچ یک از بانک ها و موسسات دیگر بابت قرض الحسنه ازدواج بدهکار باشد.

- چنانچه قرض گیرنده در تادیه اقساط قرض الحسنه تاخیر نماید سالیانه 12 % جریمه به مبلغ بدهی وی اضافه می شود.

- متقاضیان قرض الحسنه ازدواج ملزم به افتتاح حساب پس انداز قرض الحسنه نزد شعبه پرداخت کننده تسهیلات با حداقل مبلغ سه میلیون ریال هستند.لیکن ملزم به تودیع مبلغی ثابت برای مدتی در حساب پس انداز قرض الحسنه نمی باشد.

- پرداخت تسهیلات به متقاضیان زیر18 سال با ارایه حکم رشد از مراجع ذی صلاح قانونی ویا امضا ء ولی امکانپذیر است.

- با توجه به امكان اعطاي تسهيلات ازدواج به هر ايراني، چنانچه متقاضي وام ازدواج قبلاً از تسهيلات موصوف استفاده نكرده باشد و بیش از دو سال از تاریخ وقوع عقد سپری نشده باشد (عليرغم ازدواج دوم يا بيشتر) مشروط بر داشتن سن کمتر از 60سال مي‌تواند از تسهيلات قرض‌الحسنه ازدواج با رعايت ساير شرايط و ضوابط بهره‌مند گردد.

- علاوه بر عقد و امضا قرارداد مربوطه جهت تامین و تضمین مطالبات بانک سفته تضمبنی به میزان 120% اصل و کارمزد تسهیلات به امضا تسهیلات گیرنده و ظهر نویسی یک نفر ضامن معتبر با قید پرداخت وجه را با متعهد اصلی تعهد و تضمین نماید یا سپرده سرمایه گذاری بلند مدت به میزان 110% اصل و کارمزد تسهیلات اخذ یا توثیق گردد.


توجه : پرداخت تسهیلات قرض الحسنه ازدواج منوط به تامین اعتبار از سوی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران می باشد و متقاضیان استفاده از این تسهیلات باید  برای ثبت نام به سایت http://ve.cbi.ir مراجعه فرمایند.

  • مشتری گرامی، شما می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر با دایره ارتباطات مردمی بانك مسکن به شماره تلفن های 61088-021 و 1830-021 تماس حاصل فرمایید.
 
تاریخ ویرایش1399/3/1- 8:58