تازه های اخبار تازه های اخبار

معاون اقتصادی استاندار یزد در مراسم معارفه مدیرشعب جدید استان گفت:

بانک مسکن مردمی‌ترین بانک کشور است.

با حضور عضو هیات مدیره و معاون امورشعب و بازاریابی مدیرعامل و همچنین رئیس اداره کل امور کارکنان و معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری، مراسم تودیع و تکریم مدیر شعب اسبق استان یزد و معارفه مدیر جدید این استان برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی مدیریت شعب استان یزد، عضو هیت عامل و معاون امور شعب و بازاریابی در این جلسه ضمن تشکر از زحمات صیدنبی حیدریان در دوره مدیریت وی در استان یزد و آرزوی موفقیت برای محمد غفوریان اظهار داشت: امید دارم با همکاری کلیه کارکنان استان شاهد نتایج و ارزیابی عملکرد عالی در همه شاخص‌ها در استان یزد باشیم.

سیدمحسن فاضلیان افزود: باید با تلاش و همت شما در استان، حق مردم کم درآمد و درآمد متوسط در تامین مسکن توسط بانک مسکن ادا شود.

وی در ادامه به اهمیت توجه به ترازنامه و صورتهای مالی بانک و برنامه ریزی آینده برای طراحی محصولات سپرده ای و تسهیلاتی پرداخت و گفت: نگاه بانک مسکن به عنوان بانک تخصصی و توسعه ای به تسهیلات مسکن سودآوری نبوده و انجام رسالت اجتماعی در اولویت قرار دارد.

عضو هیت مدیره با اشاره به اینکه استان‌ها باید با توجه به شرایط اقتصادی و اجتماعی خود محصولات سپرده‌ای و تسهیلاتی داشته باشند گفت: با توجه به اینکه شرایط هر استان برای جذب منابع و اعطای تسهیلات متفاوت بوده، انتظار می رود استانها با توجه به شرایط خود پیشنهاد طراحی محصولات جدید را به مرکز ارائه نمایند.

فاضلیان با برشمردن تغییرات مدیریتی ایجاد شده و اهمیت تفویض اختیار و تاکید بر حاکمیت شعب که در بانک رخ داده است گفت: کارکنان ستاد، سربازان در میدان خدمت به شعب هستند و انتظار می رود در ساختار جدید که هدف آن تسریع در حل مشکلات شعب در تمامی زمینه ها و صیانت از شعب می باشد، کسب رضایت مشتریان حاصل گردد.

 

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری در مراسم معارفه مدیرشعب استان یزد اظهار داشت: بانک مسکن اهمیت بسیاری در اقتصاد استان دارد و در دوران تحریم نیز نقش پررنگی در حوزه اقتصاد و کسب و کار داشته است.

سیدمسعود عظیمی در ادامه افزود: بانک مسکن مردمی‌ترین بانک کشور است که نقش عمده‌ای در تامین آرامش هموطنان در تامین مسکن دارد. وی در ادامه به بررسی چالش‌هایی پرداخت که بانک مسکن در حوزه تسهیلات مسکن با توجه به افزایش بی‌رویه قیمت مسکن با آن روبرو است و از مدیران عالی بانک خواست تا با بروزرسانی و تقویت حساب‌های صندوق پس‌انداز مسکن نیاز متقاضیان به تسهیلات مسکن را برطرف نمایند. عظیمی نظارت و کنترل بر مطالبات و معوقات بانک‌ها را بسیار مهم دانست و افزود: بهره‌وری هوشمند، مستلزم کنترل مطالبات و پیشگیری از افزایش آن است تا امکان توسعه محصولات سپرده‌ای فراهم گردد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری ضمن اعلام آمادگی مبنی بر همکاری با بانک مسکن و هدایت مشتریان به بانک از مدیران بانک افزایش اختیارات استان‌ها را در پرداخت تسهیلات و ارائه خدمات خواستار شد. وی با اشاره به پایداری سرمایه‌گذاری مسکن در استان، نقش بانک مسکن در تولید مسکن را بسیار دارای حائز اهمیت دانست و سرمایه‌گذاری در حوزه مسکن در استان را کم ریسک ارزیابی نمود.

عظیمی در پایان افزود: بانک مسکن بانک محبوب و مردمی است و خانوارهای زیادی با کمک تسهیلات مسکن بانک مسکن خانه‌دار شده‌اند و انتظار می‌رود با حمایت مدیران عالی و همکاران توانمند در استان سهم این بانک از اقتصاد استان افزایش یابد.

 

مدیرشعب سابق استان یزد به ذکر خلاصه‌ای از اقدامات و فعالیت‌های مدیریت شعب استان طی مدیریت خود پرداخت. صیدنبی حیدریان توفیقات چندسال اخیر مدیریت را افزایش‌های 132% منابع، 100% صدور ضمانت‌نامه و 200% پرداخت تسهیلات و همچنین کاهش 500% npl و کاهش 300% مطالبات مشکوک الوصول ذکر کرد.

حیدریان قرار گرفتن مدیریت در پنچ دوره در منطقه سبز ارزیابی عملکرد و کسب رتبه دوم در بین مدیریتهای هم‌درجه و رتبه هشتم در بین کل مدیریتهای کشور در آخرین دوره ارزیابی عملکرد و همچنین ارتقاء درجه 10 شعبه در سال‌های اخیر را نام برد.

وی دیگر اقدامات انجام شده در استان را افزایش تعاملات بین شعب و همکاران ستاد و ایجاد ارتباط دوستانه و درک متقابل و افزایش روحیه کاری پرسنل، برگزاری جلسات متعدد در خصوص تحقق اهداف و ارزیابی عملکرد شعب، برگزاری جلسات متعدد با مقامات استانی مرتبط به بخش مسکن جهت ارائه راهکار و پیشنهاد و تسریع در انجام امور مشتریان و حضور فعال در عرصه رسانه های کشوری و استانی جهت ارائه گزارش عملکرد بانک مسکن استان در تمام بخشها و ترویج اذهان عمومی مردم جهت استفاده از خدمات بانک مسکن نام برد.

 

محمد غفوریان ضمن تشکر از حضور مدیران ارشد بانک در استان، ابراز امیدواری نمود که با همکاری همکاران استان بتوانیم درجهت تعالی بانک مسکن در استان قدم برداریم.

غفوریان با اشاره به اهمیت علاقه به کار در پیشرفت شغلی، مدیریت منابع انسانی و مدیریت مشترک همگرا را عامل مهمی در پیشبرد اهداف و بی‌طرفی، نداشتن موضع یک‌طرفه و توجه به استدلال را لازمه مدیریت دانست.

وی جدیت در انجام کار، باور عمیق به مدیریت مشارکتی، پرورش و ترغیب کارکنان به مشارکت، شایسته سالاری، مصون سازی، ایجاد محیطی پویا و افزایش بهره‌وری در جهت پویایی سازمان را از برنامه‌های خود در مدیریت شعب استان نام برد و اظهار داشت: اعتقاد راسخ دارم که با همکاری همکاران تلاشگر، فهیم، متعهد و هدفگرا می توانیم در جهت  تحقق اهداف گام برداریم.

 

در پایان حکم انتصاب محمد غفوریان به سرپرستی مدیریت شعب استان یزد توسط عضو هیت مدیره و رئیس اداره کل امور کارکنان به وی ابلاغ گردید و از زحمات صیدنبی حیدریان تقدیر شد.

آخرین بروزرسانی 1400/3/4