مدیر شعب استان یزد در جمع روسای شعب مطرح نمود:

«طرح میثاق» یکی از پرظرفیت‌ترین طرح های مصوب در خصوص کاهش مطالبات بانک می باشد

به گزارش روابط عمومی مدیریت شعب استان یزد در جلسه ای با حضور روسای شعب و دوایر مدیریت، مطالب مطرح شده در جلسه هم اندیشی مدیران توسط مدیر شعب استان تشریح گردید.

صیدنبی حیدریان در این نشست با اشاره به موضوعات جاری بانک، مطالب ارائه شده در نشست هم اندیشی مدیران در بخش‌های مالی، فروش املاک مازاد بانک، مطالبات غیرجاری، عملکرد بانک در بخش جذب منابع و تعدیل شاخص های ارزیابی عملکرد را تشریح نمود. وی با بیان انواع درآمدها و هزینه های بانک در بخش های مختلف، کاهش بهای تمام شده منابع، رشد درآمدهای کارمزدی و وصول به موقع مطالبات بانک و در نتیجه افزایش نرخ بازدهی و افزایش سودآوری بانک را از اهداف کلان مالی بانک برشمرد.

مدیر شعب استان یزد در ادامه با اشاره به جذابیت و مزایای رقابتی انواع سپرده های ممتاز، حساب مذکور را برای بانک مهم دانست و اظهار داشت: با توجه به اینکه عمده منابع بانک در حساب های سپرده سرمایه گذاری ممتاز متمرکز است، نوآوری و بروزرسانی سپرده مذکور حائز اهمیت و تاکید مدیران ارشد بانک می باشد. وی با برشمردن چالش ها و ملاحظات طراحی سپرده های جدید، تلاش همکاران به جذب منابع ارزان قیمت و پرداخت تسهیلات با رعایت بهداشت اعتباری و همچنین تعیین تکلیف تسهیلات مشارکت را خواستار شد.

حیدریان، مشتری مداری و رفتار مودبانه و تکریم ارباب رجوع را یکی از مهمترین عوامل موثر در جذب منابع عنوان و ار روسای شعب خواست تا همانند گذشته مشتری مداری و برخورد شایسته با مشتری را مدنظر داشته باشند. وی افزود: از آنجا که مشتری مداری مهمترین ویژگی کارکنان بانک مسکن می باشد، ارج نهادن به جایگاه مشتری و تعامل اثربخش با آنها همیشه سرلوحه هدف کارکنان بانک بوده و شناسایی نیازها و انتظارات مشتریان در جهت ارتقاء جایگاه خدمت رسانی و تسریع روند روبه رشد بانک مورد توجه کلیه کارکنان می باشد.

وی در ادامه به ارائه گزارشی از مطالبات غیرجاری بانک پرداخت و وصول مطالبات مسکن مهر و روستایی و فروش اقساطی تسهیلات مشارکت مدنی را از مهمترین اقدامات حوزه وصول مطالبات عنوان نمود. وی با اشاره به طرح ویژه کاهش مطالبات غیرجاری بانک با عنوان طرح میثاق، گفت: طرح مذکور یکی از پرظرفیت‌ترین طرح های مصوب در خصوص کاهش مطالبات بوده و شفاف سازی و اطلاع رسانی دقیق به همکاران و متعاقب آن آگاهی مشتریان از قابلیت و پتانسیل های طرح یاد شده می تواند متضمن موفقیت اجرای این طرح و بهبود جریان ورود نقدینگی به بانک باشد. حیدریان اشراف کلیه همکاران به ظرفیت های طرح میثاق و استفاده حداکثری از فرصت پیش آمده، جهت کاهش مطالبات غیرجاری با برگزاری جلسه بخشنامه خوانی در سطح شعب را خواستار شد.

معاون مدیریت شعب استان در این نشست با بیان مزایای رقابتی بانک مسکن نسبت به سایر بانک ها، دولتی و تخصصی بودن بانک و تلاش و ارائه خدمات در راستای خانه دار کردن اقشار جامعه را از دلایل جذابیت و انگیزه مشتریان به سپرده گذاری در بانک مسکن بیان نمود.

رضا ده بزرگی افزایش سهم بانک مسکن از سپرده های شبکه بانکی و هماهنگ بودن با رشد نقدینگی را یکی از عوامل افزایش توان پرداخت تسهیلات دانست و گفت: بانک مسکن توانسته است با رعایت الزامات بانک مرکزی و عدم پرداخت سود غیرمتعارف، با کاهش بهای تمام شده منابع خود، تسهیلات ارزان قیمت نظیر صندوق پس انداز مسکن یکم را پرداخت نماید.

در پایان این نشست، روسای شعب اقدام به ارائه نظرات و پیشنهادات خود در خصوص مطالب مطرح شده نموده و در این خصوص با مدیر و معاون مدیریت شعب به گفتگو پرداختند.

Last Updated 1398/7/10