تقدیر مدیر شعب استان یزد از اصحاب رسانه استان به مناسبت روز خبرنگار

مدیر شعب استان ضمن گرامیداشت روز خبرنگار در جمع تعدادی از اصحاب رسانه استان گفت: رشد و توسعه ی فرهنگی جامعه مستلزم عزم جدی خبرنگاران در آگاهی رسانی به مردم است و خبرنگاران راهیان وادی آگاهی و آزادی و نیک اندیشان بلند نظر عرصه ی اطلاع رسانی اند.

صیدنبی حیدریان در ادامه اظهار داشت: هفدهم مردادماه روز بزرگ و سترگ خبرنگار که به مناسبت سالروز شهادت شهید محمود صارمی نامگذاری شده است فرصت مغتنمی است که این روز شکوهمند، روز حق گویی و حق جویی و روز پاسداشت قلم را به صاحبان اندیشه و قلم و آزادگان عرصه ی اطلاع رسانی و نیز شما خبرنگاران صدیق و شریف صمیمانه  تبریک و تهنیت عرض نمایم.

وی در این نشست خبری که به منظور معرفی خدمات این بانک تشکیل گردید، افزود: بانک مسکن توانسته است به عنوان تنها بانک تخصصی و توسعه ای در بخش مسکن با نگاه منفعت اجتماعی با شبکه گسترده خود در سطح کشور همراه با قدمت 80 ساله در برآوردن نیاز مردم به مسکن به خصوص اقشار کم درآمد و میان درآمد جامعه نقش آفرینی نماید.

صیدنبی حیدریان در ادامه بیان نمود: عمده فعالیت بانک مسکن در راستای اعطای تسهیلات و خدمات بخش مسکن و موضوعات مرتبط با نظام تامین مالی مسکن و ساختمان بوده و انواع خدمات بانکی مورد نیاز مشتریان حقیقی و حقوقی از جمله سپرده پذیری، پرداخت تسهیلات، صدور ضمانتنامه، خدمات ارزی، پرداخت تسهیلات قرض الحسنه ازدواج، مشاغل، خوداشتغالی، جامعه ایثارگران و افراد تحت پوشش نهادهای حمایتی و ... در بخش مسکن را ارائه می نماید.

وی در ادامه افزود: بانک مسکن با برنامه‌ریزی‌ مستمر در جهت ایجاد شرایط مناسب برای اقشار مختلف، انواع تسهیلات برای ساخت و خرید مسکن را پیش بینی نموده که شامل پرداخت تسهیلات از محل اوراق گواهی حق تقدم استفاده ازتسهیلات مسکن، حساب صندوق پس انداز مسکن یکم، تسهیلات بدون سپرده و تسهیلات بافت فرسوده می باشد. وی تاکید کرد: مجموعه سیاست های بانک همواره در راستای خانه دار شدن قشر متوسط و حمایت مالی از انبوه سازان با صلاحیت حرفه ای که نقش مهمی در ساخت و ساز با کیفیت دارند بوده است.

مدیر شعب استان یزد در ادامه به تسهیلات پرداختی از محل صندوق پس انداز مسکن یکم با نرخ 8% در مناطق عادی و 6% در بافت فرسوده اشاره کرد و گفت: سقف تسهیلات زوجین صندوق پس انداز مسکن یکم در مرکز استان، ۱۲۰ میلیون تومان و در سایر شهرهای استان ۸۰ میلیون تومان با بازپرداخت 12 ساله می باشد و می تواند بهترین گزینه برای جوانان به عنوان کمک هزینه ساخت یا خرید واحد مسکونی باشد.

مدیرشعب بانک مسکن استان یزد با اشاره به اجرای ماده 2 تبصره 35 قانون بودجه سال 1395 و تجویز آن به موجب بند "ل" تبصره 16 قانون بودجه سال 1398 توسط بانک مسکن، تصریح کرد: بر اساس این طرح، هموطنانی که قبل از بهمن سال 1395 از تسهیلات اعطایی تا سقف یک میلیارد ریال استفاده نموده و در بازپرداخت آن دچار مشکل گردیده اند، برابر ضوابط اعلامی بانک مرکزی جمهوری اسلامی، می توانند در صورت بازپرداخت یکجا و نقدی باقیمانده اصل تسهیلات، در صورتیکه مانده اصل تسهیلات زیر 500میلیون ریال باشد، از بخشش کل سود و جرائم متعلقه بهره مند گردند.

همچنین مشتریانی که از چند فقره تسهیلات که مجموع آنها زیر یک میلیارد ریال بوده و مانده اصل هر تسهیلات نیز زیر 500 میلیون ریال باشد می توانند از این بخشودگی بهره مند گردند.

وی از مشتریان و متقاضیان دریافت تسهیلات و مشمولین طرح بخشودگی جرائم بانک مسکن خواست تا جهت کسب اطلاعات بیشتر و بهره مندی از مشاوره تخصصی قابل ارائه به شعب بانک مسکن در سراسر استان مراجعه نمایند

Last Updated 1398/7/10